czwartek, 17 sierpnia 2017

Cathia Polconowa

Od wieków nie było mnie już na Polconie - mój ostatni to ten w Bielsku-Białej, ale najczęściej nie zgrywają nam się terminy. Tak to jest, jak się pracuje podczas sezonu letniego i zarabia kasę na przeżycie zimy, która - jak wiadomo - nadchodzi (a przepraszam - spoiler alert - nadeszła). Tym razem jednak się udało utrafić i pojadę sobie na Polcon.

Jak wiadomo, jeśli Cathia jedzie na Polcon, to nie po to, by sobie po nim radośnie pochodzić. Tym razem zapraszam na trzy punkty programu i choć mam wrażenie, że rozpiska może się nieco zmienić (podobnież zakładano umiejętność bilokacji kilku osób), to przynajmniej zarzucę Wam, czego możecie szukać.

O ile zdążymy się przygotować, ponieważ nie uznano za właściwe poinformować potencjalnych prelegentów specjalnie wcześnie - ja otrzymałam informację, że wszystkie punkty weszły dopiero po tym, jak zaczęłam narzekać na FB. Uznano, że brak potwierdzenia to potwierdzenie. Brawo. Dzisiaj opublikowano program, a do konwentu został tydzień. Wiem przynajmniej o jednym przypadku, który się z tabeli programowej dowiedział, że ma prelekcję.

Ale co tam - sen jest dla słabych...

Służby specjalne zawsze lojalne... w Star Wars też! - z Ithilnar
pt. godz. 13:00, blok komiks-film

Pojawienie się białych mundurków zawsze jest oznaką kłopotów, niezależnie od tego, z reprezentantami których służb mamy do czynienia. Wywiad wojskowy i Imperialne Biuro Bezpieczeństwa bez wątpienia potrafią zadbać o to, by Imperator spał spokojnie, a obywatelom żyło się dostatnie. Chcecie poznać szczegóły? Zapraszamy, ale nie miejcie do nas pretensji, jeśli ktoś w środku nocy zapuka do Waszych drzwi…

Grzechy śmiertelne ostatnich sezonów Supernatural
pt. godz. 18:00, blok komiks-film

Weź dwóch znakomitych głównych bohaterów. Weź mnóstwo rewelacyjnych bohaterów drugoplanowych. Zaplanuj doskonale rozpisany główny wątek na wiele sezonów. Pisz świetne odcinki z Potworami Tygodnia. Powtarzaj to przez dwanaście lat. Co może pójść nie tak? Niestety, wiele. Cathia zaprasza na subiektywny wybór najważniejszych powodów, dla których nawet zapalony fan serialul powoli może mieć już szczerze dość.

Co Ty wiesz o Imperium... młody Skywalkerze?  - z Ithilnar
sob. godz. 15:00, blok komiks

Wybitnie wredny i złośliwy tendencyjny konkurs wiedzy o Imperium. Obiecujemy katowanie bohaterami czwartego planu, odpytywanie o synów Imperatora i słuchanie nagrań, które zawsze tam gdzieś umykały… Stary i nowy kanon. Gotowi?

Z góry zapraszamy! 

A na koniec wrzucę Wam zdjęcie z jakiegoś randomowego Polconu... Bo dlaczego nie? :)


O, na przykład cathiowe zdjęcie z Bobą Fettem :D

1 komentarz: