wtorek, 4 listopada 2014

Supernaturalowo i cathiowo na Falkonie

Jak może wiecie, w piątek zaczyna się czterodniowy konwent lubelski - Falkon. Jeżdżę na niego od lat, zazwyczaj z prelekcjami w tematyce dosyć różnej, choć nie da się ukryć - znakomita ich większość dotyczy Supernaturala.

Jeśli się tam wybieracie, a macie ochotę mnie posłuchać, poniżej zamieszczam rozpiskę. Wszystkie prelekcje odbywają się w bloku Prelekcje 4, w namiocie nr 1 przy Hali C (nie, nie pytajcie mnie, jak to będzie wyglądało).

Sobota, 11:00 Aktorzy Jossa Whedona 
Jeśli ogląda się którekolwiek dzieło, do którego rękę przykładał Joss Whedon, jest dosyć spora szansa na to, że trafi się na niejedną znajomą twarz w obsadzie. Kto, gdzie i ile razy? Na to pytanie odpowiemy sobie na tej prelekcji. 

Sobota, 14:00 Kobiety w twórczości Jossa Whedona (wraz z Anetą Jadowską) 
Buffy, Willow, Echo, Inarra, Fred, Black Widow i wiele wiele innych... Joss Whedon słynie z tworzenia silnych i nietypowych bohaterek, które nie tylko nie szlochają rozpaczliwie w kąciku, ale i kopią tyłek, komu trzeba. Aneta i Cathia zapraszają na krótki przegląd najciekawszych bohaterek autora niezapomnianego „Firefly’a”. 

Niedziela, 10:00 „Carry on, my wayward son", czyli dźwiękowy konkurs supernaturalowy 
Powiedzmy sobie szczerze - pewną osobę niezmiennie wkraczającą na scenę z hasłem "Hello boys" można zidentyfikować bez najmniejszego problemu. Zwłaszcza po akcencie. Ale czy rozpoznacie po głosie innych bohaterów serialu? Czy jesteście w stanie dokończyć niektóre kwestie? Czy wiecie, w którym sezonie pojawił się dany utwór? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla Was :) Cathia zaprasza. 

Niedziela, 13:00 Schematy w serialu Supernatural 
Dlaczego demony powstają w taki a nie inny sposób, blizny Sama i Deana cudownie znikają niezależnie od anielskich interwencji, a Lucyfer usiłuje namówić Castiela na współpracę? No cóż, nie da się już stworzyć scenariusza bez popadania w pewne schematy... O tych najbardziej oczywistych, najbardziej zabawnych i najciekawszych opowiemy sobie właśnie na tej prelekcji. 

Niedziela, 19:00 Kill'em all, czyli jak pozbyć się nadnaturalnych przeciwników! 
Każdy wie, że jeśli wampira wystawi się na światło dzienne, załatwi to nasz problem z krwiopijcą raz na zawsze! Czy jednak na pewno? Niekoniecznie, jeśli żyjesz w świecie serialu Supernatural. Przyjdźcie na prelekcję Cathii i posłuchajcie, jak stać się łowcą w weekend. Nie gwarantujemy przeżycia. 

Niedziela, 21:00 Duszny świat czyli poopowiadajmy o duchach! 
Duchy spotkać można niemal w każdych okolicznościach przyrody, pod każdą szerokością geograficzną. Straszą gromadnie, straszą indywidualnie, straszą starannie wyselekcjonowane ofiary, straszą wszystkich, jak popadnie, mszczą się albo po prostu ostrzegają. Cathia zaprasza na przegląd tych najpopularniejszych, najciekawszych lub po prostu najbardziej dziwacznych historii. 

Poniedziałek, 11:00 Alternatywna historia świata według Clive’a Cusslera
Podniósł Titanica, odnalazł skarb Dżyngis Chana, a świat ocalił już tyle razy, że stracił rachubę. Poznajcie Dirka Pitta, bohatera serii powieści Clive’a Cusslera, któremu w alternatywnej rzeczywistości zawdzięczamy nie tylko ocalenie przed zagładą nuklearną, ale i przetrwanie jako gatunek!


W bonusie dorzucam zdjęcie z zeszłorocznej prelekcji. Zestawienie koszulki, cytatu i mojej miny mówi samo za siebie.

7 komentarzy:

 1. Na Pyrkonie próbowałam dostać się na jedną Twoją prelkę, ale nie zmieściłam się do sali. Tym razem będę okupować wejście z należytym wyprzedzeniem, bo planuję zobaczyć trzy czy cztery. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno namiot, w którym będę miała prelekcje, może pomieścić koło 100 osób :) jest szansa :D

   Mam nadzieję, że nie trzeba będzie tworzyć komitetów kolejkowych :)

   Usuń
 2. Ja już mam zaplanowane!!! Chyba w sobotę z tej sali nie wyjdę..Ale ten duszny świat to to samo, co na Polconie?

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały niedzielny blok, w którym mam prelekcje, nosi nieoficjalny tytuł "Cathia i przyjaciele", więc ja chyba rzeczywiście z niego w ogóle nie wyjdę :D

   Rewelacyjny sposób na spędzenie własnych urodzin :D

   Usuń
  2. I tak, duszny świat to to samo :) kilka przykładów jest nowych, plus tym razem ucięłam trochę wstępu, więc tym razem powinnam się wyrobić z całością prelekcji :D

   Usuń
 3. Znaczy, w niedzielę..Kto ostatni na akredytacji,ten berek.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 4. Już za chwileczkę, już za momencik piątek z Falconem będzie się kręcił...

  Chomik

  OdpowiedzUsuń