piątek, 28 października 2016

Falkon nadciąga! A poza tym stóweczka!

Nie wiem, czy się orientujecie, ale niniejszym klepię właśnie setny post na tym blogu. Wiem, nie wydaje się to jakoś specjalnie dużo, ale dla mnie, osoby z wybitnie słomianym zapałem, to sporo. Przepraszam wprawdzie za przerwy, ale czasami nie jestem w stanie przeskoczyć rozpaczliwego braku czasu…

I kurczę, tak jakoś wyszło, że setny wpis jest jednocześnie tym, w którym przeczytacie o moich zapowiedziach falkonowych. To jest absolutnie uroczy przypadek, zważywszy na to, że będzie dotyczył jednej z tych rzeczy, które lubię w życiu robić i za radą Laski, je po prostu robię. W tym roku wprawdzie tych falkonowych prelekcji będzie jakby mniej (żeby nie było – zgłosiłam chyba osiem czy dziesięć), ale może w takim razie uda mi się pochodzić na inne prelki czy po prostu pokonwentować…? :)

Nawiedzona Polska
piątek, g. 17:00, sala konferencyjna B2

Mówiliśmy już o wielu nawiedzonych miejscach na całym świecie, mimochodem jakby wspominając i o naszym pięknym kraju, ale przecież nawiedzonych zakątków u nas dostatek. Opowiemy sobie o rozmaitych legendach, też miejskich, odkryjemy kilka niezwykłych zakamarków, o których jeszcze nie słyszeliśmy… Będzie strasznie ciekawie!

Peter Cushing w swoich najlepszych wcieleniach
sobota, g. 16:00, sala Geek Zone 1

Peter Cushing – Van Helsing, baron Von Frankenstein, gubernator Tarkin, zapomniany dowódca nazistowskiej superjednostki… Trudno wymienić wszystkie wcielenia tego znakomitego aktora! Spróbujemy sobie jednak powiedzieć o tych najważniejszych i przy okazji obejrzeć odrobinę klasyki wytwórni Hammer.

Skąd oni biorą te niesamowite pomysły, czyli pochodzenie wybranych motywów w serialu Supernatural
sobota, g. 18:00, sala konferencyjna B2

Tak, będziemy mówili tylko o niektórych motywach, bo gdyby przyszło nam omawiać każdy, spędzilibyśmy na konwencie co najmniej miesiąc. Biblia, legendy, apokryfy, mitologie – Cathia zaprasza na ekspresowy przegląd co ciekawszych twórczych adaptacji Kripkego, Gamble, Carvera i Spółki.

Battlestar kiedyś i dziś
niedziela, g. 10:00, sala Geek Zone 1

Radosna przygodówka z lat 70. przeszła transformację w dosyć mroczny serial, traktujący o bardzo wielu nader ziemskich sprawach. Jakie były korzenie tej produkcji, dlaczego bogowie Kobolu występowali w liczbie mnogiej i o co chodzi z tymi Posłańcami? Spróbujemy zaspokoić Waszą ciekawość.

Nostalgia, czyli jak popkultura gra na naszych wspomnieniach z lat minionych – PANEL
niedziela, g. 11:00, antresola


To co, zobaczę się z kimś? :)


Co: Falkon 2016
Kiedy: 4-6 listopada
Gdzie: Lublin

A w bonusie kilka zdjęć z poprzednich Falkonów :)


Jeśli zawiedzie technika, trzeba się jakoś ratować.
Czyli dlaczego mam ze sobą zawsze własnego laptopa.
Falkon 2011

O pechu na Dziwnym Zachodzie. Z drugiej strony mieliśmy flagę Unii, jesteśmy bardzo tolerancyjni :)
Falkon 2012


Moje najukochańsze zdjęcie z prelekcji. I to jeszcze urodzinowe :)
Falkon 2013
Fota: Gavran


A to była niezapomniana prelekcja o mitologii judeochrześcijańskiej w ubiegłym roku, kiedy Niebiosa jasno dawały do zrozumienia, co o niej właściwie sądzą.
Falkon 2015
Fota: Chomik

6 komentarzy:

 1. 100 następnych wpisów,pełnych zadowolenia i energii!

  Będę na Falkonie i bardzo chętnie Cie posłucham!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. No to kolejnej stówki życzę! I do zobaczenia na Falkonie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Było super! Ta prelekcja o Cushingu bardzo mi się podobała, bo profesjonalna jak zwykle,ale i nowa! SPN świetny,panel o nostalgii sympatyczny, nawiedzona Polska świetna.Wszystko bym wydłużyła o godzinę.Okrutni orgowie.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) też bym wszystko wydłużyła, ale prosić można...

   Usuń